Mleko Bebilon 3 – od kiedy stosować, zalety, dawkowanie i cena

Stawiając na prawidłowy rozwój i wspomaganie całego organizmu dziecka już od najmłodszych lat, warto zaopatrzyć się w wysokiej jakości produkty wzbogacające dietę i odżywianie maluszka. W tym celu powstało mleko Bebilon 3 będące źródłem wszelkich minerałów i składników odżywczych potrzebnych w procesie dynamicznego rozwoju młodego organizmu. Jeśli z jakiegoś powodu nie jest możliwe karmienie piersią, mleko modyfikowane będzie idealnym zastępstwem. Może być też alternatywą dla jednego z posiłków, jakie podajemy dziecku w ciągu dnia.

Powody, aby wybrać mleko Bebilon 3 z formułą Pronutra

Mleko Bebilon 3 przeznaczone jest dla dzieci po 1. roku życia. Jest mlekiem opracowanym na podstawie opatentowanej przez producenta NUTRICIA formuły Pronutra. Nowa generacja mleka pozwoli na zapewnienie prawidłowego rozwoju układu nerwowego, układu kostno-stawowego i bardzo istotne w najmłodszych latach wzmocnienie odporności. Dziecko podatne jest na wszelkiego rodzaju infekcje, stany zapalne i wirusy. Dlatego, dla jego bezpieczeństwa warto postawić na mleko Bebilon 3 z wysoką zawartością witamin A, C, E i B6. Aby wspomóc funkcje poznawcze i naukę dziecka, w mleku zawarte są kwasy tłuszczowe omega 3, o których często zapominamy w swojej diecie, przez co również u dzieci mamy do czynienia z ich niedoborami. Nie mniej istotne minerały w postaci cynku, żelaza, potasu, magnezu itp pomogą w uregulowaniu wszystkich funkcji życiowych niemowlęcia.

Mleko bebilon 3 dawkowanie

Przygotowując mleko Bebilon 3 należy stosować zalecenia producenta wydrukowane na tylnej części pudełka produktu. W tabeli żywieniowej znajdziemy informację o tym jak dawkować mleko i z jaką częstotliwością należy podawać pokarm dziecku. Wcześniej ustalone proporcje mleka do proszku pozwolą na szybsze i łatwiejsze dostosowanie porcji do wieku niemowlęcia.

Dla wszystkich dzieci spożycie mleka bebilon 3 powinno oscylować w granicach 400 – 500 ml. Ponieważ mleko bebilon 3 jest mlekiem następnym, nie musimy zbytnio przejmować się częstotliwością podawania mleka. Produkt dziecku wystarczy podawać 2 razy dziennie w ilości 6 płaskich miarek na porcję.

Czy mleko bebilon 3 jest ekonomiczne? Jedna płaska miarka odpowiada 5 gramom, dając energię 23 kcal. W przeciętnym opakowaniu znajduje się około 800g produktu. Stosując 12 miarek dziennie, zachowując podane proporcje, całe opakowanie zużyjemy w ciągu 13 dni. Sam koszt takiego opakowania waha się w granicach 40 – 50 zł. Oznacza to, że koszt stosowania tego mleka jako głównego produktu dietetycznego wyniesie nas około 100 zł miesięcznie.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *